Thursday Boy’s Action from the Sub-Regionals

Sports
This is an archived article and the information in the article may be outdated. Please look at the time stamp on the story to see when it was last updated.

Huntsville, Ala – (WHNT) All tickets to Hanceville and Jacksonville are punched and here is how each team reached their regional rounds.

Class 1A
Northeast
Game 9: Sacred Heart 68, Winterboro 60
Game 11: Skyline 71, Coosa Christian 46

Game 10: Talladega County Central 62, Ragland 29

Game 12: Cedar Bluff 74, Woodville 37

Northwest
Game 13: Phillips 61, Marion County 42
Game 15: R.A. Hubbard 67, Lynn 41

Game 14: South Lamar 76, Covenant Christian 55

Game 16: Decatur Heritage 54, St. Bernard 40


Class 2A
Northeast
Game 9: Cleveland 75, Thorsby 37
Game 11: Fyffe 68, Ranburne 67

Game 10: Vincent 62, Asbury 48

Game 12: Randolph County 55, Collinsville 51

Northwest
Game 13: Tarrant 91, Sulligent 89
Game 15: Tanner 76, Tharptown 75

Game 14: Altamont 33,Red Bay 21

Game 16: Cold Springs 72, Hatton 58


Class 3A
Northeast
Game 9: Piedmont 63, Ohatchee 49
Game 11: Plainview 48, Sand Rock 47

Game 10: Westbrook Christian 67, Weaver 62

Game 12: Brindlee Mountain 68, North Sand Mountain 62

Northwest
Game 13: Colbert County 79, Winston County 30
Game 15: Madison Academy 80, Vinemont 60

Game 14: Winfield 51, Lexington 47

Game 16: West Morgan 73, Holly Pond 68


Class 4A
Northeast
Game 9: Westminster Christian 53, J.B. Pennington 31
Game 11: Cherokee County 62, Saks 61

Game 10: North Jackson 78, Locust Fork 76

Game 12: White Plains 47, Hokes Bluff 44

Northwest
Game 13: West Limestone 63, Cordova 62
Game 15: Central-Florence 54, Hamilton 37

Game 14: East Lawrence 63, Carbon Hill 48

Game 16: Haleyville 54, Deshler 50


Class 5A
Northeast
Game 9: Anniston 62, Springville 47
Game 11: J.O. Johnson 75, Boaz 38

Game 10: Alexandria 68, Mortimer Jordan 51

Game 12: Butler 58, Douglas 54

Northwest
Game 13: Parker 44, Fairfield 27
Game 15: Columbia 60, Lawrence County 48

Game 14: Ramsay 75, Dora 46

Game 16: St. John Paul II 47, West Point 44


Class 6A
Northeast
Game 9: Scottsboro 55, Oxford 40
Game 12: Shades Valley 61, Pinson Valley 54

Game 11: Chelsea 81, Albertville 77

Game 13: Woodlawn 50, Clay-Chalkville 43

Northwest
Game 13: Cullman 57, Minor 42
Game 15: Athens 61, Arab 48

Game 14: Austin 70, Jackson-Olin 65

Game 16: Lee-Huntsville 60, Muscle Shoals 31