Spirit Of America First Round Pairings

Golf Generic

46TH DAIKIN AMERICA SPIRIT OF AMERICA            

THURSDAY, JULY 4TH PARINGS 

BURNINGTREE

Round: 1 – 07/04/2013

   Tee         Time        Name

      1         7:00 am   Adam Jacobs, Arab, AL

                               Will Thrash, Prattville, AL

                               Tyler Berry, Hartselle, AL

      1         7:10 am   Adam Strachan, Cottondale, AL

                               Wes Strang, Bethesda, MD

                               Kyle West, Trinity, AL

      1         7:20 am   Jesse Maislin, Montreal Quebeck

                               Canada

                               Kyle Martin, Plant City, FL

                               Josh Nelms, Spring Hill, TN

      1         7:30 am   Nick Lee, Guntersville, AL

                               Paul Henderson, Longwood, FL

                               Jackson Lockhart, Huntsville, AL

      1         7:40 am   Jay Pinkos, Clifton, VA

                               Scott Smith, Knoxville, TN

                               Zach Contris, Gadsden, AL

      1         7:50 am   Drew Greenwood, Hot Springs, AR

                               Braxton Rainey, Decatur, AL

                               Yao Chun Yang, Irvine, CA

      1         8:00 am   Michael Atkeison, Somerville, TN

                               Noah West, Belden, MS

                               Choo Teck Ng, Summerville, SC

      1         8:10 am   Matthew Gourgeot, Decatur, AL

                               Bryan Askew, Decatur, AL

                               Lee Hodges, Elkmont, AL

      1         8:20 am   Woodie Eubanks, Trussville, AL

                               Trey Hanvey, Cullman, AL

                               Jimmy Reist, Hartselle, AL

      1         8:30 am   Taylor Davis, Franklin, TN

                               Matt Emery, Franklin, TN

                               Casey Thomas, Decatur, AL

      1         8:40 am   Trey Patterson, Johns Creek, GA

                               Scott McKnight, Birmingham, AL

                               Jonathan Chang, Valencia, CA

      1         8:50 am   Tyler McLelland, Huntsville, AL

                               Will Bragwell, Russellville, AL

                               Zhongyang Fu, Bradenton, FL

                                            

      1         9:00 am   Clay Nolen, Columbiana, AL

                               Chris  Clouser, Huntsville, AL

                               Willson Nixon, Jefferson City, MO

     

 

 

 

     

      1        12:00 pm  Garrett Moores, Huntsville, AL

                               Ashton Nix, Auburn, AL

                               Spencer Ciesla, Naples, FL

      1        12:10 pm  Chris Atchley, Huntsville, AL

                               Ryan Bowie, Madison, AL

                               Michael Ricaurte, Columbus, OH

      1        12:20 pm  Wil Clowdus, Opelika, AL

                               Jake Tucker, Cullman, AL

                               Jason Mendel, Duluth, GA

      1        12:30 pm  Preston French, Lexington, KY

                               Patrick Newcomb, Benton, TN

                               Jack Smith, Knoxville, TN

      1        12:40 pm  Conner Godsey, Rogersville, AL

                               Andrew Lowry, Decatur, AL

                               Ryan Thornton, Chattanooga, TN

      1        12:50 pm  Ben Wolcott, Nashville, TN

                               Chris Ingham, Miami, FL

                               Deane Rikard, Killen, AL

      1         1:00 pm  Mac Hennessy, Decatur, AL

                               Zachary Hughes, Mobile, AL

                               Paul Harris, Oneonta, AL

      1         1:10 pm  Trent Alexander, Florence, AL

                               Michael Peter, Florence, AL

                               Caleb Roberson, Signal Mountain, TN

      1         1:20 pm  Phillip Brennan, Mobile, AL

                               Will Garner, Auburn, AL

                               Collin Engelhardt, Orlando, FL

      1         1:30 pm  Forrest  Gamble, Birmingham, AL

                               Connor Davis, Olive Branch, MS

                               Blaine Woodruff, Acworth, GA

      1         1:40 pm  Chanat Sakulpolphaisan, Starkville, MS

                               Barrett Edens, Okolona, MS

                               Jared Bettcher, Auburn, AL

  

      1         1:50 pm  Alex Mahlik, Madison, AL

                               John Michael O’Toole, Pinson, AL

                               Prem Samritpricha, Bradenton, FL

      1         2:00 pm  Sarosh Adi, Frisco, TX

                               Michael Culin, Plano, TX

                               Juan Jose Salcedo, The Woodlands, TX

    

 

 

 

 

 

 

 

 

    

     10         7:00 am   Layne Rice, Hanceville, AL

                               Kace Franks, Florence, AL

                               Marshall Lemmond, Florence, AL

     10         7:10 am   Cody O’Toole, Oneonta, AL

                               Ivan Truss, Clanton, AL

                               Justin Bowie, Toney, AL

     10         7:20 am   Andrew Hillis, Fayette, AL

                               Parker Usry, Montgomery, AL

                               Landon Lyons, Baton Rouge, LA

     10         7:30 am   Jordan Bethune, Fort Payne, AL

                               John Barry, Marietta, GA

                               Donnell Lynch, New Market , AL

     10         7:40 am   Patrick Newsom, Decatur, AL

                               Dale Porter, Leland, NC

                               Roy McLean, Dunedin New Zealand

     10         7:50 am   Bret Mayfield, Decatur, AL

                               Aaron Compton, Hartselle, AL

                               Dave Jennings, Alexander City, AL

     10         8:00 am   Ned Martin, Decatur, AL

                               J.T. Watkins, Hoover, AL

                               Austin Jackson, Germantown, TN

     10         8:10 am   Conway Hunter Shirey, Oxford, AL

                               Russell Quinliven, Huntsville, AL

                               Chris Wojdyla, Palatine, IL

     10         8:20 am   Zac McCurdy, Ft. Payne, AL

                               Vasili Kartos, Birmingham, AL

                               Zachary Weaver, Arab, AL

     10         8:30 am   Walker Gordon, Athens, AL

                               Sylas Elliott, Cullman, AL

                               Robbie Fields, Hartselle, AL

 

     10         8:40 am   Jesse Childress, Moulton, AL

                               Alan Anderson, Meridianville, AL

                               Tucker Snipes, Rocky Face, GA

     10         8:50 am   Taylor Eyster, Birmingham, AL

                               Hunter Howell, Nashville, TN

                               James Medley, Athens, AL

     10         9:00 am   Rhett Lambert, Florence, AL

                               Harry Kirkland, Decatur, AL

                               Dana Amberson, Hartselle, AL

    

 

 

 

 

 

 

 

 

     10        12:00 pm  Alex Brownell, Prattville, AL

                               Michael James, Auburn, AL

                               Kevin Watford, Franklin, TN

     10        12:10 pm  Ryan Terry, Evansville, IN

                               Dustin Wilder, Brentwood, TN

                               Taylor Jones, Birmingham, AL

     10        12:20 pm  Trevor Page, Birmingham, AL

                               Ruston Smith, Northport, AL

                               John Tyner, Memphis, TN

     10        12:30 pm  Dowling Armstrong, Brentwood, TN

                               Nathan Mueting, Carmel, IN

                               Taylor McCullom, Hoover, AL

     10        12:40 pm  Will Morrison, Tuscaloosa, AL

                               Will Walker, Vestavia Hills, AL

                               Jacob Kreuz, Amherst, NY

     10        12:50 pm  Lee Lann, Haleyville, AL

                               Chance Caylor, Auburn, AL

                               John Boehme, Jacksonville Beach, FL

     10         1:00 pm  Dallas Shepard, Madison, MS

                               Austin Terrell, Kosciusko, MS

                               Daniel Iceman III, Louisville, KY

     10         1:10 pm  Jonathan Hauter, Morton, IL

                               Alex Burge, Bloomington, IL

                               Ben Reeves, Knoxville, TN

     10         1:20 pm  Henry Smith, Edgartown, MA

                               Travis Tolbert, Greensboro, NC

                               Kevin Bell, St. Louis, MO

 

     10         1:30 pm  Michael Zierdt, Huntsville, AL

                               Jake Miller, Oneonta, AL

                               Garrett King, Saints Simons Island, GA

     10         1:40 pm  Ben Wood, Florence, AL

                               Dalton Conn, Starkville, MS

                               Bart Barnes, Troy, AL

     10         1:50 pm  Dalton Skinner, Birmingham, AL

                               Daniel Schroder, Hoover, AL

                               Rory Doll, Lincoln, NE

     10         2:00 pm  Micah Jett, Jasper, AL

                               Sindre Rambjor, Montevallo, AL

                               Casey O’Toole, Oneonta, AL